sobota 23. prosince 2017

studium farmacie: Shrnutí zimního semestru a jak zvládám zkouškové

Důležitý poznatek: semestr je fakt krátkej a hodně rychle uteče. Následuje oblíbené zkouškové období, kterého jsem se nejprve dost děsila, pak se s ním postupně smiřovala a nakonec jsem za půlkou všech povinností, ani nevím jak.

Když nad tím zpětně přemýšlím, zimní semestr mě vlastně docela bavil. Navíc nebyl až tak extra náročný, stíhala jsem i udržovat domácnost (aneb mamaservis na bytě prostě nemáte), pravidelně číst a věnovat se zábavě, odpočinku. Skvělé byly přednášky z první pomoci, tam jsem chodila fakt ráda a pan doktor umí být velmi vtipný :D Zbylé jsem navštěvovala buď nepravidelně podle nálady nebo vůbec. U některých předmětů to totiž nebylo ani potřeba (měla jsem koupené otázky ke zkoušce a stačilo to). Zajímavá byla cvika z anorganiky, protože jsem poprvé na laborkách i trochu chápala, co vlastně děláme. Navíc jsou vysokoškolské laboratoře přece jen něco jiného než ty stoleté na gymplu. Jako plus beru, že se tam topí, na což z gymplu nejsem zvyklá. Po tý kose se mi fakt nestýská. Trochu stresující byly ze začátku týdenní testy, které se na konci průměrovaly a rozhodovaly o udělení zápočtu ze cvičení. Pokud jste si (jako já) na začátku nasbírali vysoká procenta, mohli jste (jako já) postupně přípravu na tyto testy vypouštět :D Což bylo, nepopírám, dost osvobozující. 

Nějak jsem se teda dohrabala ke konci zimáku a začalo se stále častěji mluvit o zápočtových testech. Konkrétně z latiny, botaniky a chemických výpočtů. Do toho začali profesoři vypisovat předtermíny, o které se strhl opravdu napínavý boj doprovázený několika výpadky STAGu. V tu chvíli jsem byla ráda, že nejsem závislá na kolejní nefunkční wifi. Nakonec se mi (s mamčinou pomocí) povedlo dostat na první pomoc a morfologii člověka. Taky jsem si vymyslela skvělou věc - najdu si před Vánocema brigádu! Upřímně, trochu jsem toho pak litovala, protože jsem poslední dva týdny byla buď v práci nebo ve škole a v mezičase (např. během jízdy autobusem) jsem jenom koukala do papírů a snažila se naučit na nadcházející zkoušky. Ale aspoň jsem si něco vydělala na svoje kosmetické a jiné výdaje.

Momentálně můžu říct, že se mi úspěšně povedlo napsat všechny zápočťáky a udělat obě zkoušky v předtermínu. No a v lednu už mě čekají jen dvě zkoušky, pak doufejme tři týdny volna před začátkem letňáku. Ten bude tuším o dost náročnější a hodně stresující.Teď jen krátké shrnutí posledních měsíců.
V zimním semestru jsem:
si našla pár kamarádek mezi spolužáky
zažila několik studentských párty
vypila litry kafe
stihla dvouměsíční brigádu
stihla dva plesy
pomáhala na farmaceutickém kongrese
málem dostala infarkt na trzích kávy
nakupovala dárky pár dní před Vánoci
litovala, že jsem dárky nekoupila už v září
nebyla ve vánoční náladě
pověsila světýlka na postel a tím se snažila navodit vánoční náladu
hodně jedla (hodně nezdravě)
nadávala nad anatomickými atlasy
litovala mediky nad anatomickými atlasy
šťastně mávala indexem po druhé zkoušce
se po třech týdnech upřímně těšila domů

Všem krásné Vánoce a studujícím hodně štěstí o zkouškovém! :)

2 komentáře:

 1. Typický vysokoškolský život :D my máme zkouškové až na konci ledna, takže mně to teprve začne teď po Novém roce. Já studuji média, takže je to určitě výrazně lehčí než farmacie, ale taky se těším, až to budu mít za sebou. Máš můj obdiv, že stíháš ještě brigádu a chod bytu :)

  LENN

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, pro mě by zase asi bylo výrazně těžší studovat média :D každopádně hodně štěstí :)

   Vymazat

Díky za každý komentář:)