sobota 14. října 2017

studium farmacie: Vítání prváků a první měsíc na výšce

Ani jsem si nestihla pořádně zvyknout na to, že je ze mě vysokoškolská studentka a zjišťuju, že je to vlastně už měsíc od nástupu na VFU. Pokusím se teda shrnout svoje první dojmy a pocity. 

Víkend před zahájením semestru se konalo třídenní Vítání prváků, což byla naprosto skvělá akce, na kterou budu ještě chvíli vzpomínat. Začali jsme páteční procházkou po městě zakončenou v hospodě:D Víkend pokračoval v duchu různých seznamovacích her, informačních přednášek a večerních posezení. Opravdu jsem ráda, že jsem šla a všem prvákům doporučuju se podobných seznamováků zúčastnit. Přece jen, je fajn si mít hned první dny za kým sednout na přednášce. 

První týden byl víc v pohodě, než jsem si myslela. Všichni vyučující působili mile a ochotně s čímkoli pomoct. Během úvodních přednášek jsem si postupně ujasňovala, na které budu chodit a které raději vynechám:D Povinná jsou naštěstí jen cvika a semináře. Neskutečně mi vyhovuje, že všechno probíhá v jednom areálu. Nemusím nikam přejíždět a zdlouhavě se přesouvat na jiné budovy. 

A co studijní materiály?
Nejdřív jsem byla fakt dost vyjukaná a zmatená, vůbec jsem netušila, jaké knihy si mám shánět, kolik jich budu do jednotlivých předmětů potřebovat apod. Nakonec jsem si nakoupila už vytištěné otázky ke zkouškám od starších studentů. Ty si pak nosím na přednášky a dopisuju si vlastní poznámky, případně na přednášky nechodím vůbec a hodlám se učit jen z těchto materiálů (když tak si něco dohledám v doporučené literatuře). Skripta jsem si sehnala akorát do latiny (dají se půjčit v knihovně) a morfologie (mám taky z knihovny). Do biologie stačí bílá učebnice z gymplu. Ty velké bichle na fotce do organiky využiju až v letním semestru, ale určitě je dobré si je pořídit. Zejména proto, že zkouška z organiky je tou nejtěžší z celého prváku. Ale o tom jindy.Za celý měsíc jsem se šprtala akorát latinu. Od dalšího týdne ale začínáme psát pravidelné testy v chemii, takže budu muset pořádně zabrat. Doteď to byla docela flákačka:D 

Menza
Naprostá většina studentů VFU navštěvuje menzy, které spadají buď pod VUT nebo MUNI. Osobně spadám do druhé skupiny. Zařídila jsem si spešl kartičku, na kterou si nabíjím kredit a můžu s ní chodit do všech menz Masaryčky. A že mají fakt široký výběr. Nejblíž mám Akademickou menzu na Moravském náměstí, asi 6 minut šalinou od školy. Jídlo tam není špatné, ceny jsou víc než fajn a pokud přijdete včas/objednáte si jídlo dopředu, nemusíte ani každý den jíst smažák nebo řízek:D 

Toliko ke shrnutí mých prvních týdnů na VŠ. Ráda bych se takto ozývala pravidelně, třeba to někoho zaujme a moje postřehy mu/jí pomůžou při rozhodování se, jestli na tuto školu jít/nejít. 

Žádné komentáře:

Okomentovat

Díky za každý komentář:)