pondělí 13. února 2017

deník jedné maturantky (3. díl): zpracovávat témata? a roztomilé lepíky k ničemu

Na začátku maturitního ročníku si většina z nás kladla otázku: Zpracuju si témata sama, vlastními slovy a podle sebe nebo půjdu jednodušší cestou a od někoho si je koupím?

U mě to bylo celkem jasné, jsem totiž na tohle trochu rýpal a prostě se nedokážu naučit z cizích poznámek. Rozčiluje mě všechno - nejsem zvyklá na jejich úpravu, není to všechno ve stejném stylu, používají celé věty místo výpisků, a tak dále a tak dále. Konkrétně za zápisy ve větách bych vraždila. Vždyť se z toho nedá nic naučit. Jenom shluk slov a informací. Taky mě trochu irituje to, že v chemii zpracovává každé téma někdo jiný v podobě referátu s tím, že ostatním rozdá zpracované podklady. Samozřejmě každý svým stylem, jinak upravené.. Rýpal, já to říkala. Řešením je následné přepsání do vlastní podoby, ale lenost je někdy silnější a prostě to skousnu..:D

Někdy ale závidím kamarádce, která si sehnala všechna témata do češtiny a biologie. Každý týden sedím nad obrovskou učebnicí bioly a zpracovávám téma na nadcházející písemku. Ona si to jako frajerka podtrhá a rovnou se učí. Jo, je to prostě jednodušší, ušetří si dost práce. Ale mně to takhle ve výsledku asi vyhovuje stejně víc.

Další "nezbytností" při učení jsou pro mě zvýrazňovače, fixy, lepíky a podobné kraviny. Z nepodtrhaného zápisu se prostě nic moc nenašprtám. Proto jsem už o letních prázdninách zahájila hon na různé samolepky, washi pásky apod. Nakonec se mi doma nashromáždilo následující: sada barevných pásek, jedna třpytivá washi páska, dvě sady samolepek různých tvarů a vzorů, jedny fixy a nálepky se zmrzlinama z Tigeru. Neptejte se, proč zmrzliny. Sama nevím. A navíc z toho používám možná tak ty fixy a barevný pásky do diáře. Ale hlavně že je to cute. Většinu zmíněného seženete na ebay za pár kaček.


Jinak update ke knížkám - pořád nestíhám a ještě stále mě to nestresuje. Takže pohoda..:D

Co vy a témata? Jste ujetí na lepíky a podobné blbiny? A taky vám to pak leží doma netknuté?

1. díl - trable se seznamem knih a přihláška
2. díl - stužkovací ples

2 komentáře:

 1. Když jsem četla článek, tak jsem si vzpomněla jak jsem si vypracovával témata. Všude okolo sebe samé zvýrazňovače, lepíky a fixy. Když si vzpomenu, jak jsem to tolik hrotila, tak se musím smát, ale díky tomu všemu jsem se to dobře naučila a odmaturovala na pohodu, tak držím palce ať se zadaří i tobě :)
  Inspiration by Linda

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. jojo, mám to podobně když se do toho pustím..:D moc děkuji:)

   Vymazat

Díky za každý komentář:)