sobota 23. března 2013

Moje cesta ke zdravému životnímu stylu

Není to zas tak dávno, co jsem se začala aktivně věnovat posilování, cvičení, zdravě jíst a celkově se starat a zajímat o svoji postavu. Pamatuju si, že jako první jsem začínala jednou za čas cvičit sedy-lehy, ovšem můj jídelníček vypadal šíleně, jedla jsem samé sladké a nezdravé věci a celkově to cvičení vlastně bylo k ničemu:D Postavu jsem začala víc řešit s příchodem puberty, asi ve 13 letech, ale když už jsem se snažila něco cvičit, nikdy jsem neměla dost pevnou vůli a nevydržela jsem u toho.

Ovšem pak jsem se dozvěděla o známém videu 30 Days Shred od Jillian Michaels a prostě to musela zkusit. Jakžtakž jsem se držela a snažila se cvičit každý den (přiznám se, že občas jsem se na to vykašlala i 5 dní v týdnu:D). Po nějaké době mě už 30DS začal nudit a tak jsem skončila. Později jsem objevila další video od Jill (6 Week Six-pack) zaměřené na břicho a s chutí se vrhla do cvičení. Nadšení ale postupně opadalo a já už se musela do cvičení vždy nutit. Když jsem byla v půlce 2. levelu, objevily se problémy s kolenem, bolelo mě čím dál víc až jsem pomalu nemohla skoro chodit a cvičení na dlouhou dobu přerušila. Doktor mi řekl jen dva nic moc cviky na posilování stehna, které jsem stejně moc často necvičila. Když se koleno trošku zlepšilo, začala jsem posilovat jen břicho (pár cviků z 6W6P). To už jsem měla vytvořenou takovou svojí každodenní cvičební rutinnu (ovšem každý den se opravdu nekonala:D) složenou z několika cviků na jednotlivé části těla.

Nevím, co mě k tomu donutilo, ale začala jsem se o tohle téma asi tak před čtvrt rokem zajímat čím dál víc, nejdřív jsem si hledala na internetu jen cviky, nedávno jsem začala cvičit podle různých videí. A nejen to, snažím se dodržovat zdravý jídelníček, pitný režim, pravidelně se hýbat. Celkově jsem hodně změnila svůj životní styl a cítím se o hodně líp, cvičení mě vždycky skvěle nabudí a mám hned lepší náladu. Momentálně posiluju denně zadek a stehna podle cvičebního plánu 30 Day Butt Lift od BeFit, břicho s videem 8 Minute Abs, ruce jednoduchými kliky a hrudník těmito cviky od Jill. Rozhodně vidím výsledky a to mě vždy motivuje cvičit dál a dál, pořád se zlepšovat a zdokonalovat. Navíc mě to baví, nemusím se nutit jako dřív. Teď už si neumím představit, že bych necvičila třeba týden, musím prostě mít nějaký pohyb:D:)(zdroj: weheartit.com)

Posilujete, cvičíte a zajímáte se o téma workout? Jak jste se k tomu dostali vy?:)

Žádné komentáře:

Okomentovat

Díky za každý komentář:)